Zanim zaczniemy obstawiać wyniki meczy:

 • sprawdzamy formę zawodników/zespołu,
 • jak dużo dany zespół/zawodnik odbył spotkań przez co jest/może być bardziej zmęczony czy może jest po dłuższym odpoczynku,
 • kontuzje – czy zespół/zawodnik je mają, czy i ile mają kartek, ustalmy możliwy składy drużyny na dany zakład,
 • patrzymy na to czy nasz zespół/zawodnik gra mecz u siebie czy na wyjeździe,
 • badamy wyniki z przeszłości obu rywali, ich miejsce w tabeli/klasyfikacji, no i o co grają czy np. o 1 miejsce czy o utrzymanie w lidze
 • sprawdzamy jaki jest trend (tzw. prawo serii) – czyli czy wygrywają czy przegrywają swoje mecze ostatnio, a może remisują.

  Poniżej szczegółowe rady dla wszystkich graczy:

  a) Nie ma 100% pewników !!! Każdy zawsze może wygrać z każdym !!!

  b) Zdrowy rozsądek rulez – a nie emocje.
  (no chyba że rodzice i znajomi wołają na Nas „Ryzyko”)

  c) Przed typowaniem tworzymy wąską listę zdarzeń sportowych Przygotowujemy własne współczynniki kursów po czym porównujemy je z typami które mają u siebie bukmacherzy.

  d) Nigdy nie typujemy wszystkiego co da się obstawić. Skupmy się tylko na wybranych drużynach czy dyscyplinach sportu (jak koszykówka, siatkówka), obserwujemy równocześnie wyniki (formę, karierę, kondycję) i na spokojnie, rozsądnie decydujemy czy stawiamy na nich czy przeciwnie.

  e) Przegrywając nigdy się nie odgrywajmy. W taki sposób, grając pod presją można przegrać wszystko. Grając u bukmacherów przegrane musimy wkalkulować w grę, bo nie da się ich uniknąć.

  f) Dłużej grając mniej liczmy na szczęście, a więcej skupmy się na zdobytej wiedzy i doświadczeniu.

  g) Nigdy nie gramy wszystkimi pieniędzmi jakie mamy do dyspozycji w jednym zakładzie to zalatuje brakiem logiki. Gramy zawsze małymi stawkami na początku sezonu z czasem zwiększamy je by na koniec sezonu grać coraz większymi gdy już będzie sytuacja w lidze bardziej klarowna.

  Na koniec myśl przewodnia graczy …
  Bez bycia kibicem sportowym nie osiągniemy pełni sukcesu na zakładach.